1 Senedir Süren Düğün! Düğün Öncesi Eğlencede Sahneye Rihanna Çıkmıştı!

Düğün, “yılın düğünü” olarak nitelendiriliyor ve şatafatıyla tüm dünyanın dikkatini çekiyor.

Mart ayında Jamnagar’da 1.200 kişilik bir parti düzenlendi. Mayıs ayında ise Akdeniz’de 800 kişilik bir gemi turu gerçekleşti. Geçen Cuma günü Mumbai’de Justin Bieber’ın sahne aldığı bir Sangeet töreni düzenlendi.

Hindu geleneklerine göre gerçekleşecek tören 3 gün sürecek. 12 Temmuz’da Shubh Vivaah (hayırlı düğün) töreni, 13 Temmuz’da Shubh Aashirwad (ilahi kutsama) ve 14 Temmuz’da Mangal Utsav (kabul töreni) yapılacak. Davetiyeler süslü kırmızı kutularda gönderildi ve Hindu tanrısı Vishnu’nun tasviri yer alıyor.

Düğünün kreatif direktörlüğünü Manish Malhotra üstleniyor. Malhotra, dekorasyondan ambiyansa, kıyafetlerden mutfağa her ayrıntıyı çiftin zevkine ve Hindistan’ın ruhuna göre tasarlamış.

Gelin ve damadın geleneksel ve gösterişli kıyafetler giymesi bekleniyor. Sadece Cuma günü yapılacak düğünde konukların geleneksel Hint kıyafetleri giymesi isteniyor.

Düğünün maliyetinin astronomik olduğu tahmin ediliyor. Bu kadar büyük bir masrafın, ülkedeki yoksullukla tezat oluşturduğu ve zengin-fakir uçurumunu derinleştirdiği eleştirileri de beraberinde getiriyor.

Hindistan’daki düğün sektörü son yıllarda büyük bir büyüme yaşıyor. Düğünler, Bollywood kültürünün de etkisiyle oldukça şatafatlı hale geldi. Hindistan Ticaret Konfederasyonu’na göre düğün sektörü 130 milyar dolar değerinde ve milyonlarca kişiye istihdam sağlıyor.

RIHANNA SAHNEYE ÇIKMIŞTI

Mukesh Ambani’nin oğlu için yaptığı düğün öncesi partide sahneye dünyaca ünlü Grammy’li şarkıcı Rihanna çıktı. Sahnede yaklaşık bir buçuk saat duran şarkıcının yaklaşık 6,5 milyon dolar aldığı iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x