CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel’den “Büyük Bir Tehlikeyle Karşı Karşıyayız” Yorumu

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, partisinin Manisa İl Kongresi’nde açıklamalarda bulundu. Özel, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından partinin hiçbir şey yokmuş gibi davranmasının seçmende kopuşa neden olduğunu dile getirdi. CHP’de değişimin altını çizden Özel, ‘yerel seçimlerde büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız’ ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Adayı olduğunu açıklayan Özgür Özel, partisinin Manisa İl Kongresi’nde açıklamalarda bulundu.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, 15 Eylül günü yaptığı açıklamalarda CHP Genel Başkan Adayı olduğunu duyurmuştu. Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu ile karşı karşıya gelmeye hazırlanan Özgür Özel, il kongresinde yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. 

Özel, ön seçimlerde kendisinin mağdur olduğunu dile getirerek ‘Türkiye’de bir yerde yapılıyorsa, Özgür Özel kalkacak ve gidecek, orada ön seçime girecek demişim. Büyük bir samimiyetle söylüyorum ki, yapılmayan ön seçimlerin, bu kardeşiniz faili değildir, mağdurudur arkadaşlar. Ön seçimden taviz vermemeliyiz arkadaşlar’ ifadelerini kullandı.

“Yerel seçimlerde büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız.”

CHP’nin geçirdiği genel seçim süreçlerini değerlendiren Özgür Özel, büyük bir mücadele verdiğinin altını çizdi. Özel, ’14 Mayıs’ta büyük şoku, büyük çöküşü, büyük üzüntüyü hep birlikte damarımızda hissettik. 28’ine kadar yine bir gayret koşturduk. Ama sonuç referandum, Ekmelettin İhsanoğlu, Muharrem İnce seçimlerinde ve 2019 seçimlerinin il genel meclisi sonuçlarında olduğu gibi yüzde 52, yüzde 48 dengesini değiştirmedi. Maalesef değiştirmedi.’ dedi. 

28 Mayıs günü genel başkan adayı olmaya takati, enerjisi olmadığını belirten Özel, bizim bir sorgulamaya, yeniden düşünmeye, yeni bir yol bulmaya ve tartışmaya ihtiyacımız var’ ifadelerini kullandı.

“Seçimden sonra partinin hiçbir şey yokmuş gibi davranması, seçmende büyük bir duygusal kopuşa sebebiyet verdi.”

Seçim sürecinde yaşananları eleştiren CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, ‘Öyle bir şeyi görüyorum ki eğer biz sağlıklı bir itirazı, sağlıklı bir öz eleştiriyi, yeni bir yol yürüyüşü sağlamazsak, hep birlikte önümüzdeki yerel seçimlerde büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız.’ diyerek değişime işaret etti.

“Dünyadaki bütün diktatörler seçime katılım oranının muhalefetteki düşüşünden beslenirler.”

‘Yeni bir yol, yeni bir yürüyüşe ihtiyaç vardır’ diyen Özgür Özel, daha önceki açıklamalarında kaydettiği ‘Kaybeden takımda santrfor olarak oynayacağıma, kazanan takımda her mevkiye talibim’ sözlerini yineledi.

Parti üyelerinden alacağı deste ve inançla değişimi başlatmaya hazır olduğunu belirten Özel, ‘…artık oynama top topla, top toplamaya da razıyım. Ama diyorsanız ki, Özgür biz sana inanıyor ve güveniyoruz, geç takımın başına. Ben bu takımı şampiyon yaparım arkadaşlar.‘ ifadelerini kullandı.

“Ben sizi utandırdım mı? Ben bir eksik yaptım mı?”

CHP’de ön seçim konusunda yaşananlara dair kendisine yöneltilen eleştirilere de cevap veren Özel, şu açıklamalarda bulundu:

Partim adına konuşuyor ve saldırılara cevap veriyor, düşüncelerimizi ifade ediyorum. Ben CHP’nin grup başkan vekilliğini yaparken ben görevimi yaparken ben kendi görevimi yaparken partimi, grubumu ve üyelerimin yüzünü hiç öne eğdirmedim. Ben sizi utandırdım mı? Ben bir eksik yaptım mı? Ben Süleyman Soylu’ya, Hulusi Akar’a, Binali Yıldırım’a, Tayyip Erdoğan’a karşı sizin yüzünüzü hiç öne eğmedim arkadaşlar, hiç öne eğdirmedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x