Hamile Olduğu Gerekçesiyle Milli Takımdan Çıkarılan Kübra Öztürk Örenli’den Tokat Gibi Açıklama

Kübra Öztürk Örenli, geçtiğimiz günlerde hamile olduğu gerekçesiyle Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından Milli Takımından fiili olarak çıkarıldı. ‘Yok artık’ dedirten olay sosyal medyada da infial yarattı. TSF’nin yapığı ‘yanlış anlaşılma’ açıklamasının ardından paylaşımda bulunan Kübra Öztürk Örenli’nin sözleri tokat etkisi yarattı.

Satranç dünyasında başarılarıyla ülkemizi temsil eden Kübra Öztürk Örenli, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla herkesi şaşkına çevirmişti.

Hamile kaldıktan sonra A Milli Takım kadrosundan fiilen çıkarıldığını duyuran Türkiye Kadınlar Şampiyonlarından Öztürk Örenli’nin bursunun da kesildiği ifade edildi.

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, milli sporcunun turnuvalara kendi isteğiyle katılmadığını belirtti.

Paylaşımında ‘Milli sporcumuzun ‘milli takımdan çıkarılması ya da turnuvalara gönderilmemesi’ söz konusu bile değildir. Milli takıma herhangi bir sebepten dolayı katılamayan hiç kimse de milli takımdan çıkarılmış sayılmamaktadır’ ifadelerine yer veren TSF’nin ‘Sporcumuzun ‘duygusal bir kırgınlığı ya da bir yanlış anlaşılma durumu oluşmuş ise’ yine federasyonumuz tarafından gereği yerine getirilecek, bazı kişilerin de bu konuyu kullanmasına izin verilmeyecektir’ sözleri ise dikkat çekti.

TSF, konuyla ilgili tüm detayları “zorunlu açıklama” başlığı ile sosyal medya hesaplarından kamuoyu ile paylaştı.

??

Milli sporcu Kübra Öztürk Örenli ise federasyonun “yanlış anlaşılma” iddiaları sonrası kendi sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Federasyon Başkanı Gülkız Tülay’a ulaşamadığını belirten milli sporcu “Türkiye Satranç Federasyonuna ve hakkımdaki iddialara cevabımdır. Yazdığım ve söylediğim her şey DOĞRUDUR” notunu düştü.

İşte Kübra Öztürk Örenli’nin “Hamile ve çocuklusun, Avrupa kadınlarda oynama, Türkiye kadınlarda oynarsın” ifadelerine yer verdiği yazılı açıklamasının tamamı?

?

?

?

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x