Yüz Milyonlarca Liralık Vurgun İddiası! Bahar ve Nihal Candan’ın Sazan Sarmalının İçinde Olduğu İddia Ediliyor

Önce Beril ve Kıvanç Talu’nun milyonluk vurgun iddiası, ardından da Dilan ve Engin Polat’ın kara para aklama suçlamalarıyla birlikte tutuklanmasıyla gözler diğer fenomenlere çevrildi. BirGün’den Timur Soykan, ‘Candan kardeşler gizli kasa iddiası’ başlıklı bir yazı kaleme aldı. Bir moda programıyla ünlenen Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin, çok sayıda kişiyi dolandıran bir suç örgütünün içinde olduğuna yönelik iddialar mevcut. Detaylar…

Kaynak: https://www.birgun.net/makale/candan-…

Bir moda programı sayesinde ünlenen ve lüks hayatlarıyla dikkat çeken iki kardeş Bahar ve Nihal Candan.

Konuşmaları, mimikleri ve absürt hareketleriyle hafızalarımıza kazınan Bahar ve Nihal Candan, lüks hayatlarıyla dikkat çekiyor son yıllarda.

En lüks otellerde konaklayan, pahalı kıyafetleri ve çantalarıyla dikkat çeken Bahar ve Nihal Candan’ın adı şu an milyonlarca liralık bir vurgun iddiasıyla anılıyor.

BirGün’den Timur Soykan, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan bir suç duyurusuna göre; Bahar ve Nihal Candan’ın, Sazan Sarmalı yöntemiyle çok sayıda kişiyi dolandıran bir suç örgütünün mensubu olduğunun iddia edildiğini” söyledi.

Soykan’ın yazısına göre bu suç duyurusunda, Nihal Candan’ın hem çete liderinin sevgilisi hem de kardeşi Bahar Candan ile birlikte örgütün gizli kasası olduğu iddia edildi.

Yine Timur Soykan’ın iddiasına göre örgüt yöneticisi olan Onur Apaydın’ın adı, daha önce de sazan sarmalı iddialarıyla anılmıştı.

Sazan sarmalı yöntemiyle milyonlarca lirasını kaybettiğini söyleyen kişilerin Nihal ve Bahar Candan’la ilgili iddiaları da dikkat çekti.

‘Müvekkillerimiz bu ticarete girdikten birkaç ay sonra Bahar Candan Instagram hesabından bir sabah hesabına 12 milyon TL aktarıldığını paylaşmıştır. Kendisinin de kandırıldığına dair algı yaratmaya çalışmıştır. Ancak kendisi ve kız kardeşi Nihal Candan organize suç örgütünün gizli kasasıdır… Hedef mağdurlara güven telkin etmek edilmesi amacıyla doktor, avukat, polis, sosyal medya fenomeni Bahar Candan-Nihal Candan gibi birçok tanınır isimler aktif rol oynamaktadır.’

Öte yandan mağdur olduklarını iddia eden kişilerin suç duyurusuna göre, kendilerini dolandıran kişilerle yenilen yemek sırasında Bahar Candan’ın da masada olduğu iddia edildi.

Anlayacağınız Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin, milyonlarca liralık bir vurgunun içerisinde yer aldığı iddia ediliyor.

Bakalım Bahar ve Nihal Candan kardeşler bu iddialar hakkında ne diyecek?

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x